Wycieczka do Londynu

WYCIECZKA DO LONDYNU – WAŻNE INFORMACJE

london-1567903_1280

Szanowni Państwo,

Chciałbym przypomnieć najważniejsze informacje dotyczące naszego wyjazdu.

1 TERMIN – od 30.05.2017 (wtorek) do 04.06.2017 (niedziela)

2 ZBIÓRKA we wtorek o godzinie 10.30 na parkingu przed halą sportową na ul. Żeromskiego.

3 Planowany POWRÓT w godzinach 17 – 21. Jak tylko przekroczymy granicę Polski będziemy prosić dzieci o zadzwonienie do Państwa i dokładne poinformowanie o której przyjedziemy. Autokar przyjedzie również na parking przed halą sportową na ul. Żeromskiego.

4 Adres i numer telefonu  HOTELU, w którym się zatrzymamy:

Hotel Ibis Budget London – Hounslow

20-28 Staines Road, Hounslow – TW3 3JS

Tel. +442085779137

Pokoje są trzyosobowe, z łazienką/WC.

 

5 Krótki PLAN wycieczki

1) wtorek 30.05 przekroczenie granicy w Olszynie, bezpośredni, nocny przejazd do Dunkierki

2) środa 31.05 zwiedzanie Londynu: Greenwich, rejs po Tamizie, the City, katedra Św. Pawła

3) czwartek 01.06  zwiedzanie zamku Windsor i Oxfordu

4) piątek 02.06 zwiedzanie Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Figur Woskowych, Oxford Street

5) sobota 03.06 wizyta przy pałacu Buckingham, Hyde Parku, Big Benie, przejazd London Eye, spacer po Whitehall do placu Trafalgar, przejście na Picadilly Circus i Leister Square

6) sobota wieczór/niedziela 04.06  przeprawa promem z Dover do Dunkierki, nocny przejazd do Polski

6 OPIEKUNOWIE. Na wycieczkę jedzie 45 uczniów oraz 3 opiekunów: p. Marta Synowiec (klasy III gimnazjum), p. Anna Ryłek-Kostowska (klasa 2b), i p. Przemysław Kopczyński (klasa 2a, 2c oraz liceum). Numery telefonów opiekunów zostaną Państwu podane na parkingu w dniu wyjazdu.

 7 KOSZTY

Wszystkie opłaty zostały już uwzględnione w cenie wycieczki. Proszę zaopatrzyć dzieci tylko w kieszonkowe – jego minimalną kwotę biuro określa na 50 funtów.

Oprócz funtów proszę też o zaopatrzenie się w euro i złotówki. Będą postoje w Polsce, Niemczech (płatne toalety!), Holandii, Belgii i Francji i na pewno uczestnicy będą chcieli kupić coś do jedzenia/picia.

8 JEDZENIE

Przypominam, że cena wycieczki obejmuje śniadania i obiadokolacje w Londynie oraz posiłek w drodze powrotnej do Polski po przekroczeniu granicy niemiecko-polskiej. Proszę pamiętać o prowiancie na drogę ( bez chipsów, żelek, pianek, napojów energetyzujących itp.). Oczywiście będą postoje na trasie przeznaczone na toaletę i posiłki. W trakcie zwiedzania także będzie czas przeznaczony na posiłek/odpoczynek.

9 SPANIE/UBRANIE

Dwie noce spędzamy w autokarze – pamiętamy o poduszeczce, kocyku, wygodnym dresie itp.- noce w autokarze bywają chłodne.  Także poranne/wieczorne toalety będą miały miejsce podczas drogi (w pierwszym i ostatnim dniu), na stacjach benzynowych – pamiętamy o małym ręczniku, przyborach toaletowych w małych opakowaniach. Należy też zabrać kurtkę przeciwdeszczową i polar oraz 2 pary sportowych butów (gdyby jedne przemokły)

10 DOKUMENTY

Przypominam o zabraniu ważnego dowodu osobistego lub paszportu. Angielscy celnicy kontrolują dokumenty przed wjazdem na prom, w Dunkierce. Bardzo proszę o trzymanie dowodu tożsamości przy sobie, w dobrze zabezpieczonym miejscu.

Bardzo proszę o dostarczenie mi kopii dowodu osobistego/paszportu (strony ze zdjęciem) jak najszybciej. Można dokument przynieść do szkoły i wtedy zostanie on w tym samym dniu skserowany.

11 KONTROLA POLICYJNA

Stan techniczny autokaru i trzeźwość kierowcy będą sprawdzone przez policję na parkingu obok budynku Komendy Głównej. Tam najpierw podstawi się autokar. Jeśli kontrola się opóźni lub przedłuży – proszę o cierpliwość i wyrozumiałość. Bardzo proszę również o nieblokowanie wjazdu autokaru na parking przed halą na ulicy Żeromskiego.

12 CO JESZCZE?

Przypominam o zabraniu adaptora do gniazdek elektrycznych. Pokoje są trzyosobowe, więc można się umówić kto bierze adaptor. W miarę możliwości proszę zadbać też o dodatkowe zasilanie do komórki (power bank), aby mogli Państwo mieć kontakt z dzieckiem (w autokarze może nie być możliwości ładowania telefonu).

 

W imieniu własnym i wszystkich opiekunów  życzę udanej, bezpiecznej wycieczki pełnej niezapomnianych wrażeń.

Przemysław Kopczyński