Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej za nami.

Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej za nami. W sobotni poranek 10 marca szkoła na Kasztanowej otworzyła swe drzwi dla wszystkich małych i większych kandydatów na przyszłych uczniów.Odwiedzili nas kandydaci do klas I oraz inni uczniowie klas szkół podstawowych, którzy chcą dołączyć do naszego grona od września. Zaplanowaliśmy na ten dzień wiele ciekawych atrakcji.  Można było zwiedzać, oglądać, przyglądać się i poznawać wszystkie zakamarki szkoły.

W każdej sali coś innego, za każdym razem coś ciekawszego. Odwiedzając salę przyrodniczą z eksperymentami uczniowie mogli wcielić się w rolę chemików. Mieszali, łączyli przeróżne składniki i tworzyli swoje eksperymentalne dzieła.

Matematyczne zagadki, układanki i rebusy cieszyły się też dużym zainteresowaniem.

Nasi językowcy przygotowali zestawy interaktywnych zadań i układanek. Pojawiały się dylematy, które z języków wybrać, w naszej ofercie mamy język angielski, niemiecki, francuski, hiszpański. Rosyjskie matrioszki też znalazły swoich zwolenników.

W sali plastyczno-historycznej przyszli uczniowie stawali się największej sławy malarzami. W salach edukacji wczesnoszkolnej można było już poczuć zbliżające się święta, wielkanocne wyklejanki, kolorowanki oraz jajka w technice decoupage były wielką atrakcją.

W sali komputerowej razem z Baltiem i Scottie Go! stawiali swoje pierwsze kroki w programowaniu.

Pani od muzyki czekała ze swoim ulubionym instrumentem. Pani psycholog przygotowała zestawy z interaktywnymi zadaniami i edukacyjnymi grami.

Zajęcia ruchowe na torze przeszkód zorganizowane przez naszą sportową kadrę to była prawdziwa frajda.

Zabawom na naszej świetlicy szkolnej też było się ciężko oprzeć.

Dzieci uwielbiają słodkości, dlatego na holu szkoły odbywała się produkcja waty cukrowej.  Każdy mógł dostać takie cudo w prezencie.

Rodzice wraz z dziećmi z zaciekawieniem zwiedzali naszą szkołę. Byli zachwyceni, że jest u nas tak pięknie, kolorowo i nowocześnie, ponieważ każda sala wyposażona jest w tablicę interaktywną, laptop, projektor.

Dla wielu najważniejszym atutem jest przede wszystkim bezpieczeństwo, małe kameralne klasy i rodzinna atmosfera. Cieszyli się, że już niedługo to właśnie tu ich dziecko rozpocznie naukę. Jeszcze raz dziękujemy za przybycie i zapraszamy już w następny weekend 17-18 marca 2018 r. do budynku przy ulicy Mariackiej 18 w Sosnowcu, zobaczcie jakie atrakcje przygotowaliśmy dla uczniów klas VI-VIII. Zapraszamy także licealistów, te dni są właśnie dla Was!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w naszej Galerii http://katolik.sosnowiec.pl/th_gallery/dzien-otwarty-szkole-podstawowej/