Słoneczna Italia

KATOLIK_2018

W dniach 29.05 do 06.06.2018 młodzież naszej szkoły pojechała na bardzo atrakcyjną wycieczkę do słonecznej Italii. Wycieczka miała charakter zarówno świecki, jak i duchowy. Zwiedziliśmy jedno z najpiękniejszych sanktuariów maryjnych w Loreto, gdzie pomodliliśmy się w bazylice z niezwykłą relikwią Domku Najświętszej Maryi Panny z Nazaretu. W San Giovanni Rotondo wysłuchaliśmy fascynującej opowieści o życiu i cudach Św. Ojca Pio, a w Monte Sant Angelo byliśmy w ogromnej grocie, gdzie objawił się Św. Michał Archanioł. Z kolei w malowniczym Asyżu zwiedziliśmy piękną, trzykondygnacyjną Bazylikę Św. Franciszka i zobaczyliśmy słynne freski Giotta. Nie mogło nas zabraknąć w Watykanie – nasz zachwyt wzbudziły wspaniałe Muzea Watykańskie, Kaplica Sykstyńska z cudownymi freskami Michała Anioła i wielka Bazylika Św. Piotra, gdzie pomodliliśmy się przy grobie naszego papieża Św. Jana Pawła II. A w niedzielę o 12 w południe byliśmy na placu Św. Piotra na modlitwie Anioł Pański, gdzie wspólnie z innymi pielgrzymami wysłuchaliśmy papieża Franciszka.

Ogromne wrażenie zrobiła na nas malownicza Wenecja – widok z dzwonnicy na Lagunę Wenecką, Pałac Dożów, Bazylikę i plac Św. Marka, kanały i gondole na zawsze pozostanie w naszych wspomnieniach. Rzym również rzucił nas na kolana – wizyta w Koloseum i Panteonie, spacer po placu Navona, schody hiszpańskie, fontanna Di Trevi, Kapitol – to tylko niektóre z pięknych miejsc, które wzbudziły nasz podziw.

Nie zapomnieliśmy o naszych bohaterach – na cmentarzu żołnierzy polskich II Korpusu gen. Andersa w Monte Cassino odmówiliśmy modlitwę i zaśpiewaliśmy polski hymn.

Italia to piękny kraj pełen słońca, fascynujących zabytków, przyjaznych ludzi i bardzo dobrej kuchni – nic tak nie smakuje, jak pyszna, włoska pasta, pizza  i lody 🙂