Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

W środę 20 czerwca w Katolickiej Niepublicznej Szkole Podstawowej uroczyście pożegnaliśmy trzecioklasistów. W bajkowy świat wakacji wprowadziła dzieci inscenizacja słowno-muzyczna pt. ” Calineczka” przygotowana przez uczniów klasy 2b pod kierunkiem wych. Teresy I. Trzecioklasistów, wierszykami i piosenką, żegnali również uczniowie klasy 1a i drugiej a. Ksiądz kanonik wraz z Panią Dyrektor wręczyli uczniom klas trzecich  pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, życząc dalszych sukcesów w nauce.
 W czwartek odbyła się wielka Gala Gimnazjalistów, wzruszająca uroczystość pożegnania uczniów klas trzecich Naszego Gimnazjum, wręczenie nagród, podziękowań i gratulacji.
Po zakończeniu części oficjalnej gimnazjaliści udali się na do szkolnej kawiarenki, która w tym dniu zmieniła się nie do poznania. Niecodzienny wystrój wprawił wszystkich w nadzwyczajny nastrój. Już od pierwszych taktów muzyki wiadome było, że będzie to wyjątkowy i niezapomniany wieczór, ostatnie wspólne chwile wszystkim zostaną w pamięci. Pozostaną tylko wspomnienia i pamiątkowe zdjęcia.

W piątek nadszedł ostatni dzień zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Dzień, w którym mieliśmy okazję podziękować Panu Bogu za ten wyjątkowy rok szkolny podczas uroczystej Mszy Świętej.

Rok szkolny, tak jak w ogóle ludzkie życie, to czas gromadzenia sobie skarbów. Ksiądz Arkadiusz podkreślał dziś, iż  wielu uczniom wydaje się, że najważniejszy skarb szkolny to wiedza,umiejętności i talenty. Tymczasem warto pamiętać, ze to co robimy musi mieć przełożenie na to kim jesteśmy… Pan Bóg zaprasza Nas do tego by zdobywanie ocen, walka o najlepsze wyniki zmieniały nas jako ludzi. Czy moja średnia na świadectwie czyni ze mnie dobrego kolegę, posłuszną córkę, uczynnego syna lub brata. Podobnie wakacje. To gdzie będziemy i kogo poznamy jest ważne, ale tylko wtedy gdy zmieni jakość naszego człowieczeństwa 🙂

Ostatni dzień, to ten dzień w którym uczniowie odbierają świadectwa, nagrody, dyplomy, gratulacje za naukę oraz życzenia dalszych sukcesów. Dzień wypełniony radością ze wspólnych sukcesów. Ksiądz kanonik oraz Pani Dyrektor podczas swoich wystąpień podkreślali twórczą i owocną pracę wszystkich uczniów. Podziękowali nauczycielom, za ich trud, poświęcenie i wysiłek, dzięki któremu uczniowie mogli osiągnąć tak zadowalające wyniki. Słowa uznania skierowali także do rodziców, których wyjątkowa postawa, poczucie odpowiedzialności za dziecko, przyczyniły się do ich sukcesu.

Nasze babcie z klasą również zaszczyciły nas swoją obecnością na uroczystości zakończenia roku szkolnego i już snuliśmy plany na przyszłość, przed nami jeszcze tyle wyzwań …ale to już  po wakacyjnej beztrosce…

Na zakończenie Ksiądz Proboszcz oraz Pani Dyrektor  życzyli uczniom i pracownikom szkoły wypoczynku oraz udanych i bezpiecznych wakacji. 

 DSC02371

Na ostatnią lekcję wszyscy uczniowie udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, aby odebrać świadectwa szkolne.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w naszej Galerii Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018.