Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

Zanim w Zespole Szkół Katolickich w Sosnowcu wybrzmiał pierwszy dzwonek, rozpoczynający nowy rok szkolny 2018/2019, uczniowie, rodzice, grono pedagogiczne i przyjaciele zgromadzili się na wspólnej Mszy świętej, której przewodniczył ks. kanonik Andrzej Domagała.

Schola szkolna uświetniła swoimi utworami liturgię.

Ksiądz Arkadiusz skierował słowo do zebranej społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości zwracając uwagę, że „Podczas wakacji odwiedziliśmy wiele wspaniałych miejsc. Ale nigdy nie ciągnie nas do jakiegoś kraju, miasta z powodów tylko turystycznych. Jest wiele miejsc, do których wracamy, bo nam się cudownie kojarzą, bo rodzą w nas dobre wspomnienia dzięki…ludziom, z którymi te miejsca nam się kojarzą. To drugi człowiek bardzo często ma wpływ na atmosferę danej przestrzeni. Podobnie jest, tudzież powinno być, ze szkołą. Szkoła podczas wakacji pozostaje budynkiem, który swojego sensu nabiera dopiero wtedy, gdy wypełnią go ludzie – uczniowie, nauczyciele, pracownicy. Każdy plan lekcji może stać się kalendarzem spotkań z drugim człowiekiem, a korytarz szkolny miejscem budowania pięknych i ważnych relacji. Wiele osób będzie drogowskazem, który czegoś uczy, o czymś podpowiada. Człowiek, już dorosły, nie tęskni nigdy za dawnymi lekcjami, ale za osobowością nauczyciela, który czegoś nauczył. Nie tęskni się za salami lekcyjnymi, ale za ludźmi, którzy tworzyli społeczność klasy i szkoły. Oby ten rok był wypełniony takimi porannymi modlitwami prośby o dobre spotkania z ludźmi, których Bóg nam postawi na drodze. Kiedy tak spojrzymy na szkołę, staje się ona miejscem pięknym, do którego każdego dnia będzie się chciało powracać. Bo powraca się do serca drugiego człowieka, które oddane Bogu staje się czytelnym znakiem na drodze do Nieba”.

Prowadzący szkołę proboszcz parafii św. Tomasza Apostoła ksiądz kanonik Andrzej Domagała życzył dużo radości i błogosławieństwa Bożego na każdy dzień nauki w szkole. Na zakończenie Mszy św. poświęcił pierwszoklasistom tornistry i przybory szkolne.

 

Po Mszy świętej odbyły się uroczyste powitania przez Panią Dyrektor Małgorzatę Gajdę, która z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2018/2019 złożyła wszystkim uczniom życzenia radości i mądrości wypływającej z przyjaźni z Panem Jezusem.

Drodzy Uczniowie, w nowym roku szkolnym 2018/2019 pragniemy, abyście za swoje przyjęli słowa św. Jana Pawła II – ” Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć!” Pamiętajcie również, aby Wasze życie było wypełnione dobrem świadczonym innym, a przede wszystkim wiernością Bogu.