Ślubowanie i pasowanie na ucznia

Bardzo ważnym momentem w życiu każdego młodego człowieka jest ślubowanie i pasowanie na ucznia. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w naszej szkole dnia 17 października 2018 roku.
Uroczystość Pasowania na Ucznia zaszczycili swoją obecnością: ksiądz kanonik Andrzej Domagała,  Prezydenta Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński,  Zastępca Prezydenta ds. Oświaty Zbigniew Byszewski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Sosnowcu Wilhelm Zych, Pani dyrektor Małgorzata Gajda,  dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty i Wychowania w Sosnowcu Mirosława Kolbas -Soczyńska, dyrektor zasobów lokalowych w Sosnowcu Joanna Sekuła.


W tym roku szkolnym ślubowanie składali uczniowie pierwszej klasy Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego. Zanim jednak tak się stało najmłodsi  i Ci nieco starsi przygotowali część artystyczną: wiersze i piosenki. Występ dzieci spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Artyści po każdym występie byli nagradzani gromkimi brawami. Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.
Pasowania na ucznia w szkole podstawowej symbolicznym wielkim piórem w tym roku szkolnym dokonał Pan Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński z udziałem księdza kanonika Andrzeja Domagały i Pani dyrektor Małgorzaty Gajdy, a w liceum symbolikę pasowania zastępowała „dostojna Róża’’
Pani dyrektor wręczyła uczniom akt pasowania, a także  upominek w postaci książki. Licealiści otrzymali „czerwoną różę”.
Uczniowie klas III powitali pierwszaków szkoły podstawowej symbolicznymi „rożkami obfitości”.
Uroczystość dostarczyła dzieciom i ich rodzicom oraz zaproszonym gościom wielu miłych przeżyć i wrażeń.
Drodzy Pierwszoklasiści! Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce!

tekst: mgr Bogusława Lempart – Płonka

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: GALERIA