Wycieczka do Francji

Wycieczka do Francji była dla wszystkich uczestników niezapomnianym przeżyciem. Mogliśmy nie tylko wziąć kilka głębokich wdechów paryskiego powietrza, ale też poznać tradycje i historię całej Francji.
Pierwsze trzy dni wycieczki spędziliśmy w Paryżu – mieście artystów i miłości. Mieliśmy okazję zobaczyć m. in. Pałac Inwalidów, Panteon, Ile de La Cite, Pałac Sprawiedliwości, czy znaną na całym świecie ikonę Francji – Wieżę Eiffla. W naszej pamięci na długo pozostanie również rejs po Sekwanie z zapierającymi dech w piersiach panoramami. Takie miejsca jak Łuk Triumfalny czy Luwr przybliżyły nam niezwykłą historię Francji i Paryża, a na cmentarzu Pere La Lachaise zobaczyliśmy groby m. in. Edith Piaf czy Jim’a Morrisona.
W naszej pamięci na długo pozostaną również wspomnienia Wersalu wraz z ikoniczną Salą Lustrzaną. Na trasie wycieczki nie zabrakło oczywiście Montmartere – dzielnicy artystów wraz z Bazyliką Sacre Coeur. Blois, przepiękne miasteczko było świetną okazją do kupienia pamiątek i zwiedzenia katedry St-Louis, natomiast życie i twórczość renesansowego geniusza przybliżyła nam wizyta w posiadłości Leonarda Da Vinci. mieliśmy też okazję zobaczyć zamki nad Loarą, m. in. Chateau De Cheverny.
Zwieńczeniem wycieczki był całodobowy pobyt w Eurodisneyland’zie, gdzie zarówno młodzież, jak i dorośli mogli poczuć na nowo magię dzieciństwa za sprawą niezwykłych atrakcji i pokazu świateł.
Autor zdjęć i tekstu: Katarzyna Leks