Sakrament Bierzmowania

20190611_150732

We wtorkowe popołudnie 11 czerwca o godz. 15.00 – o Godzinie Miłosierdzia przybył do naszej parafii J. E. ks. bp Grzegorz Kaszak, by udzielić sakramentu Bierzmowania uczniom klas ósmych naszej Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz  uczniom klas trzecich naszego Katolickiego Gimnazjum.

Młodzież wytrwale i sumiennie przygotowywała się do tej chwili pod czujnym okiem ks. Łukasza Małkiewicza.

Na samym początku przedstawiciel Rodziców przywitał ks. biskupa i poprosił o udzielenie ich dzieciom sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

Po Ewangelii ks. biskup zapytał ks. proboszcza czy młodzież jest przygotowana do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Ks. proboszcz zaświadczył, że są tego godni oraz że przygotowywali się przez cały rok. Następnie wszyscy kandydaci wyrazili chęć przyjęcia sakramentu oraz powiedzieli, jakich darów oczekują.

W pełnej ciepła i serdeczności homilii ks. biskup zwrócił się  do młodzieży z zaproszeniem do jeszcze większej przyjaźni z Bogiem, zaangażowania w życie Kościoła i do odważnego świadectwa wiary. Zwrócił też uwagę na zagrożenia i niebezpieczeństwa, jakie czyhają na młode serca w cyberprzestrzeni.

Po homilii  kandydaci odnowili przyrzeczenia chrzcielne. Nastąpił wyczekiwany moment przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

 

Całą uroczystość uświetniła nasza szkolna schola, którą przygotowywał profesor Roman Lewandowski.

Dziękujemy Wszystkim za obecność. Cieszymy się, że w tak ważnym dla Nas momencie są zawsze z Nami.

Obfitych łask Ducha Świętego oraz wszelkiej pomyślności z okazji przyjęcia Sakramentu Bierzmowania życzy Społeczność Zespołu Szkół Katolickich w Sosnowcu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.