Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca 2019 r. uroczystą Mszą świętą zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019.

Zgromadziliśmy się w Kościele p.w. św. Tomasza Apostoła, aby podziękować Panu Bogu, rodzicom, nauczycielom i wychowawcom, pracownikom administracji, a także koleżankom i kolegom za kończący się rok szkolny.

Ksiądz Proboszcz nawiązując do kończącego się roku szkolnego i zbliżających się wakacji powiedział:

Przed Wami moi drodzy 74 dni wakacji. Czas odpoczynku, radości, nowych spotkań, realizacji waszych planów i marzeń. Oby udało się Wam je jak najlepiej zrealizować. Nie zapominajcie jednak o tym, że gdziekolwiek będziecie, z kimkolwiek się spotkacie, miejcie na uwadze to, że są ludzie, którzy czekają na waszą życzliwość, na wasze dobre serce, na wasze dobre uczynki. Bądźcie bogaci we wszystkie dobre uczynki – to wasze pierwsze wakacyjne zadanie.
Pamiętajcie też, że w wakacje nie ma odpoczynku od Pana Boga, nie zapominajcie o tym, że Pan Jezus czeka na was! Byście pamiętali o Nim w swojej codziennej modlitwie. Czeka na Was, kiedy przyjdzie niedziela i trzeba będzie pójść do kościoła na Mszę świętą, podziękować za miniony tydzień. Nieważne w jakim mieście czy kraju będziecie spędzać wakacje. Znajdźcie czas na modlitwę – to wasze drugie zadanie. W trakcie wakacji umiejmy się cieszyć dniami, które także przed Nami! Umiejcie się dzielić z rodzicami, rodzeństwem, przyjaciółmi, znajomymi radością. Z każdą chwilą i z każdym dniem bądźmy dla siebie lepsi, życzliwsi.

W przygotowanie i czynne uczestnictwo w liturgii zaangażowała się młodzież z naszej scholi szkolnej, której śpiew  pomógł nam oddać wielkie dziękczynienie Panu Bogu za dar kończącego się roku szkolnego.

Na zakończenie Mszy świętej, Ksiądz Proboszcz życzył wszystkim bezpiecznych wakacji i udzielił Bożego błogosławieństwa.

Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom szkoły Ksiądz Proboszcz oraz Pani Dyrektor złożyli najserdeczniejsze podziękowania za cały rok solidnej, rzetelnej i wytężonej pracy.

W tym ważnym dla całej wspólnoty szkolnej dniu najlepsi uczniowie odebrali z rąk Księdza Proboszcza, Pani Dyrektor i swoich wychowawców nagrody i dyplomy.

Następnie odbyły się spotkania z wychowawcami w klasach i rozdanie świadectw a także uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2018/2019.

W imieniu całego grona pedagogicznego bardzo dziękujemy rodzicom i uczniom za przygotowane słodkości, przepiękne kwiaty i ciepłe słowa.
Wszystkim życzymy udanych, słonecznych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.