W ODWIEDZINACH U PATRONKI RODZIN

DSC05834
Na przedmieściach Żarek – w Leśniowie – znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej, którego gospodarzami są ojcowie paulini. Właśnie tam – w czwartek 19 września 2019, o godz. 8.15 – wyruszyli z pielgrzymką uczniowie klas I – V szkoły podstawowej wraz z wychowawcami i nauczycielami. W Tygodniu Wychowania, który przypomina nam, jak ważną sprawą jest właściwa formacja młodego pokolenia, wybraliśmy się w odwiedziny do Maryi, Patronki Rodzin. To przecież Ona była pierwszą Wychowawczynią Jezusa Chrystusa i to Ona – przepełniona matczyną troską – pragnie być również naszą Przewodniczką w codziennym życiu. Podczas Mszy świętej, która rozpoczęła się o godzinie 10.00, modliliśmy się w intencji całej szkolnej społeczności. Kazanie do dzieci wygłosił ks. Łukasz. Na zakończenie Eucharystii powierzyliśmy opiece Pani Leśniowskiej wszystkich Rodziców prosząc, aby byli dla swoich dzieci przewodnikami na drogach wiary.
 Po Mszy świętej jeden z braci paulinów zapoznał dzieci z historią klasztoru. Opowiedział również o cudownej figurze Matki Bożej Leśniowskiej, która znajduje się w głównym ołtarzu kościoła.
Zanim wyruszyliśmy w drogę powrotną odwiedziliśmy –  znajdującą się blisko klasztoru – kawiarenkę, w której dzieci mogły się posilić, a przy okazji zakupić pamiątki z leśniowskiego sanktuarium.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w naszej Galerii.