Święto Edukacji Narodowej

14 października to szczególny dzień w kalendarzu dla każdego nauczyciela. Wszyscy pracownicy oświaty obchodzą wtedy Dzień Edukacji Narodowej. Podobnie było w Naszej Szkole. 11 października br., uczniowie składali życzenia swoim nauczycielom. Dzień rozpoczął się uroczystą mszą świętą odprawioną w intencji nauczycieli, pracowników oświaty, katechetów i wychowawców.

Ten dzień obchodzony był wyjątkowo uroczyście ze względu na ślubowanie uczniów klas pierwszych Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego.

Dzień Edukacji Narodowej to doskonały moment, by docenić codzienne zaangażowanie nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły.
Podczas uroczystości Pani Wicedyrektor Beata Borzym, nauczyciele i uczniowie pogratulowali Pani Dyrektor Małgorzacie Gajdzie otrzymanie Nagrody Prezydenta Miasta oraz podziękowali za pracę, poświęcenie i wysiłek, jakie wkłada w kierowanie naszym Zespołem Szkół Katolickich. Wręczone zostały również Nagrody Dyrektora za szczególne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze nauczycieli. Nasi nauczyciele zostali uhonorowani za dotychczasową wzorową pracę dydaktyczną, wychowawczą i organizacyjną. Medale Komisji Edukacji Narodowej otrzymali: ks. Proboszcz Andrzej Domagała, mgr Dorota Domagała-Pępek, mgr Marta Drobińska-Ślusarz, mgr Roman Lewandowski oraz mgr Barbara Szczepaniak.

Nasi uczniowie wierszami i piosenkami dziękowali całej kadrze nauczycielskiej za trud i serce włożone w ich nauczanie i wychowanie. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze, uczniowie wręczyli Pani Dyrektor, nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi przepiękne kwiaty i słodkości będące wyrazem podziękowania.

Na zakończenie Pani Dyrektor Małgorzata Gajda złożyła Wszystkim życzenia radości, sukcesów, wytrwałości oraz spełnienia marzeń w życiu osobistym i w pracy zawodowej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji