Sprawozdanie z działalności Samorządu Szkolnego Liceum Katolickiego im. Jana Bosko w Sosnowcu

W ciągu I półrocza roku szkolnego 2019/2020 zrealizowano następujące zadania:

 

 • 09 – rozpoczęliśmy rok szkolny od Szkolnej Mszy św. , następnie udaliśmy się na akademię okolicznościową , podczas której towarzyszył nam gość specjalny- Roksana Węgiel; rozpoczęcie przez policję kolejnej edycji akcji „Bezpieczna droga do szkoły”
 • 09 – odbyły się wybory do Samorządu KLO; przewodnicząca – Maria Jabłońska , zastępca przewodniczącej – Anna Bryś
 • 10 – oprawa Mszy Szkolnej przez naszych uczniów
 • 10 – odbyła się akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej przygotowana przez uczniów klas I liceum pod okiem Pani L.Wąsowicz , M. Drobińskiej – Ślusarz , oprawą muzyczną zajął się Pan R. Lewandowski wraz ze szkolną scholą; podczas uroczystości odbyło się także Ślubowanie klas pierwszych liceum, którzy otrzymali od samorządu uczniowskiego pamiątkowe identyfikatory i słodkości
 • 10 – z okazji Dnia Papieskiego w naszej szkole odbyły się apel i modlitwa, a także zbiórka pieniędzy na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia
 • 11 – 30.11 zbiórka żywności „Kromka chleba” na utrzymanie placówek Caritas
 • 11 – 20.12 zbiórka ubrań dla potrzebującej młodzieży w szkołach
 • 11 – podczas zaduszek szkolnych przygotowanych przez uczniów pod okiem Pani I. Cioch – Książek, M. Krotlę , a także k. M. Socała i ks. S. Woźniaka wspominaliśmy i modliliśmy się za wszystkich, którzy odeszli
 • 11 – odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości, dzięki wspaniałym wierszom recytowanym przez uczniów, wspominaliśmy ważne wydarzenia z historii Polski. Usłyszeliśmy pieśni patriotyczne wykonane przez szkolną scholę. Odpowiedzialnymi  za tą uroczystość byli: J.Opuchlik, M.Wnęk, A. Miodek – Wiktorzak, T. Zygmunt i S. Spyra
 • 11 – Msza Szkolna formacyjna dla wszystkich uczniów z udziałem J. E. ks. Bpa Grzegorza Kaszaka
 • 12 – ogłoszenie konkursu bożonarodzeniowego na świąteczne ozdobienie drzwi klasy i kartkę z życzeniami; przygotowanie gazetki świątecznej na szkolnym korytarzu
 • 12 – świętowaliśmy Dzień św. Mikołaja , każdy z uczniów i nauczycieli otrzymał słodki poczęstunek od Mikołaja i jego Śnieżynek
 • 12 – oprawa Szkolnej Mszy św. – Adwentowy dzień skupienia; odbył się także kiermasz adwentowo- bożonarodzeniowy , podczas którego można było kupić wspaniałe ozdoby wykonane przez uczniów naszej szkoły, a to dzięki pomocy naszych nauczycieli: A. Miodek – Wiktorzak, B.Kubali, P. Pietraszczyk, M. Pietrasiakowi, R.Lewandowskiemu, A. Szrubarczyk i M. Zimoląg
 • 12 – koncert bożonarodzeniowy w wykonaniu szkolnej scholi przygotowanej przez R.Lewandowskiego
 • 12 – odbyło się spotkanie opłatkowe dla Dyrektorów szkół, uczniowie przygotowani przez: A.Miodek – Wiktorzak, A.Szrubarczyk , A.Kapuścik zaprezentowali wspaniałe jasełka, usłyszeć można było także kolędy i pastorałki w wykonaniu szkolnej scholi, po części artystycznej wszyscy podzielili się opłatkiem i usiedli przy wigilijnym stole
 • 12 – spotkanie bożonarodzeniowe dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły; ogłoszenie wyników konkursu bożonarodzeniowego
 • 01 – odbyły się Boskonalia – święto patrona i Dzień Boskiej Radości, rozpoczęliśmy je od mszy, a następnie ksiądz S.Woźniak odwiedzał klasy ze Słowem Bożym
 • 02 – msza szkolna przygotowana przez uczniów naszej szkoły