Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Dziękczynna  Msza święta odprawiona przez księdza kanonika Andrzeja Domagałę 25 czerwca 2020 w intencji uczniów klas III i VIII Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej uświetniła uroczystość zakończenia roku szkolnego 2019/2020.

Uczniom naszej szkoły towarzyszyli rodzice, rodzeństwo i najbliższa rodzina. Nie zabrakło wychowawców i nauczycieli.
Podwójne święto – dla trzecioklasistów, to zakończenia I etapu edukacyjnego, dla ósmoklasistów, to pożegnanie ze Szkołą Podstawową i czas pierwszych ważnych decyzji dotyczących wyboru szkoły.
Po Mszy świętej w kościele odbyła się niezwykła uroczystość. Rodzice skierowali słowa podziękowania do księdza kanonika Andrzeja Domagały i pani dyrektor Małgorzaty Gajdy.

Przedstawiciele rodziców dziękowali księdzu za duchową opiekę, słowa otuchy oraz za okazywaną życzliwość.
Pani dyrektor Małgorzacie Gajdzie za dbanie o edukację, kompetencję, tworzenie rodzinnej atmosfery i za podjęcie ogromnego wysiłku – zorganizowanie nauki zdalnej.
Piękne i ciepłe słowa usłyszeli również nauczyciele, wychowawcy, księża i pracownicy szkoły.

Uczniowie klas VIII podkreślali wyjątkowość naszej szkoły – ciekawe wykłady i sposoby prowadzenia lekcji, anegdoty i zabawne powiedzenia, filmy i liczne ćwiczenia interaktywne.

 

„(…)Dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość, których nie brakowało Wam, gdy nasza pamięć zawodziła. Na przygotowywanych przez was akademiach, mogliśmy być częścią ważnych świąt narodowych i uczestniczyć w niezwykłych lekcjach patriotyzmu. Dziękujemy za wszelkie wycieczki i wyjazdy, które pozwoliły nam poznać kolejny skrawek świata, odpocząć nieco od ciągłej nauki i wykorzystać w praktyce wiedzę w szkolnych ławkach. Dziękujemy za wszystkie zajęcia dodatkowe, dzięki którym mogliśmy rozwijać swoje zainteresowania, za liczne kółka, które pomagały nam w zdobywaniu wiedzy(…)”

Julia i Kasia uczennice klasy VIII A

„(…)Nadeszła chwila, kiedy musimy się pożegnać. Dla nas, absolwentów, jest to moment szczególny – koniec pewnego etapu w naszym życiu. Dziś przychodzi chwila nostalgii, zadumy i refleksji nad tym co było. Przygoda życia, bezpieczna przystań to nasza szkoła- miejsce bliskie sercu, które pozostanie na zawsze w pamięci. Krok po kroku pokonywaliśmy bariery i zdobywaliśmy wiedzę.
Z uporem dążyliśmy do realizowania postawionych sobie wcześniej celów. Pomagali nam w tym nasi Kochani Nauczyciele. To właśnie Wam pragniemy złożyć teraz podziękowania płynące prosto z serca. Dziękujemy za przekazaną nam wiedzę merytoryczną, za Wasze poświęcenie i wysiłek włożony w naszą edukację (…)
Odbyliśmy niesamowitą podróż, nauczyliśmy jak żyć i jak mądrze wykorzystywać własne zdolności. Wykształcenie to dobro, którego nic nas nie pozbawi.
Opuszczamy mury szkoły, z którą wiążą się niezapomniane przeżycia, chwile radości i wzruszeń, bagaż wspólnych doświadczeń. Mamy nadzieję, że zawarte w naszej szkole przyjaźnie będą trwały dalej. Lata spędzone tutaj, będą nam dawały siłę do pokonywania trudności, które życie postawi na naszej drodze.
Na koniec pragniemy przytoczyć słowa św. Jana Bosko „Kiedy pracujesz, myślisz i mówisz, zadbaj, aby wszystko było na korzyść twojej duszy”.

Paulina i Kajetan z klasy VIII B

Pani dyrektor wraz z księdzem kanonikiem i wychowawcami klas wręczyli uczniom dyplomy za liczne konkursy, godne reprezentowanie szkoły, bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.

Pani dyrektor Małgorzata Gajda i ksiądz proboszcz Andrzej Domagała gratulowali sukcesów uczniom i ich rodzicom, dziękowali również za ich zaangażowanie, życzliwość i działania wspierające.
Rodzice uczniów, którzy ukończyli Katolicką Niepubliczną Szkołę Podstawową z wyróżnieniem otrzymali listy gratulacyjne. Pamiętaliśmy też, aby z całego serca podziękować Rodzicom za okazanie Nam bezinteresownej pomocy, życzliwość i ofiarność.

 

Mamy powody do dumy – tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursów z Języka Polskiego uzyskały Julia Górecka i Katarzyna Leks, Laureatem Wojewódzkiego Konkursu z Historii został Jan Semper, Laureatką Wojewódzkiego Konkursu z Chemii Natasza Soćko, Laureatem Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki Marcin Będkowski.
Tytuł najlepszej absolwentki Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej otrzymały Julia Górecka i Katarzyna Leks.

 

Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w naszej galerii.