Zbiórka elektrośmieci

Parafia św. Tomasza Apostoła oraz Zespół Szkół Katolickich im. św. Jana Bosko w Sosnowcu przystąpiły do akcji – Zbiórka elektrośmieci – przez Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

W środę 1 lipca zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na parkingu przy plebani od godziny 9.00 do 15.00. Pozbywając się zbędnych elektrośmieci wspieramy misje prowadzone w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii, Tanzanii. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę akcję.

https://pkwp.org/green-office

 

 

3D Recycle IconCo to są elektrośmieci

Elektrośmieci (inaczej ZSEE, czyli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny) to wszystkie popsute, nieużywane, niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające kiedyś na prąd lub na baterie np. zepsute komputery, telefony, zabawki i gadżety elektroniczne, stare pralki, lodówki i drobne urządzenia AGD a także zużyte świetlówki i LEDy.

Elektrośmieci nie wolno wyrzucać do zwykłego śmietnika, porzucać w lesie ani w przydrożnych rowach. Grozi za to kara grzywny nawet do 5000 złotych!

Elektrośmieci można bezpłatnie oddać w punktach zbierania bądź w przypadku dużego sprzętu skorzystać z usługi bezpłatnego odbioru z domu.

ZAPAMIĘTAJ

  1. Nie wyrzucaj elektrośmieci do śmietnika! To niebezpieczne dla środowiska i ludzi. Grozi za to kara do 5000 zł.
  2. Oddaj elektrośmieci w punkcie zbierania bądź skorzystaj z usługi bezpłatnego odbioru dużych elektrośmieci z domu.
  3. Nie chomikuj elektrośmieci. Wymień przestarzały sprzęt na nowy energooszczędny.
  4. Nie demontuj samodzielnie zużytego sprzętu – możesz w ten sposób uwolnić substancje, które zarażają środowisku i Twojemu zdrowiu.

źródło: https://elektrosmieci.pl/co-to-sa-elektrosmieci/