Walentynki w Szkole Podstawowej

14 lutego prawie na całym świecie obchodzi się wyjątkowe święto „Dzień Zakochanych” czyli „Walentynki”.  Patronem tego święta jest Św. Walenty. Chodź o jego życiu wiemy niewiele, to jest najbardziej znanym i popularnym świętym. Wiemy, że był kapłanem i męczennikiem. Swoją dobrocią zarażał ludzi i czynił cuda. Obecnie jest to święto radości  i przekazywania sobie miłych życzeń, i serdecznych słów.Obdarowujemy się kolorowymi kartkami, słodyczami, kwiatkami i maskotkami.

Zgodnie z tradycją w naszej szkole odbyło się wiele przedsięwzięć związanych z Walentynkami. Uczniowie klas I – III wzięli udział w konkursie plastycznym  na najpiękniejszą „Kartkę Walentynkową” i w „Poczcie Walentynkowej”, a na kółku plastycznym wykonali piękne „Serca” – techniką collage’u i wręczyli je swoim sympatiom.    W piątek 12 lutego w klasie II c odbyły się ”Walentynki” pod hasłem „Kto się lubi ten się czubi”. Uczniowie zapoznali się z postacią Św. Walentego i wzięli udział w zabawach walentynkowych m.in. „Kto kogo kocha, kto kogo lubi, kto kogo szanuje? – Zagadki słowne i ruchowe. Najciekawszym zadaniem było ozdabianie ciasteczek żelowymi pisakami- „Piernikowe serca”. Miłym i wzruszającym akcentem było wręczanie sobie nawzajem wykonanych przez siebie serduszek.

W klasie III a uczniowie zostali obdarowani balonami w kształcie serduszek i nawzajem składali sobie życzenia.

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

 

mgr Paulina Całka