Listopadowe uroczystości

1 listopada – w uroczystość Wszystkich Świętych – przystaniemy przy grobach naszych bliskich.

Dzień ten kojarzy się dla wielu ze zniczem, z grobem bliskich osób, z cmentarzem, dla innych z wiązanką kwiatów, jeszcze dla innych z modlitwą i pamięcią o tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności. Kościół Katolicki w tym dniu oddaje cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej. Natomiast wiernym pielgrzymującym jeszcze na ziemi wskazuje drogę, która ma zaprowadzić ich do świętości. Przypomina nam również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką.
Zapalając ten płomień wierzymy i mamy nadzieję, że wszyscy osiągniemy pełnię życia wraz ze świętymi. Oni – zakończywszy swą ziemską wędrówkę – osiągnęli pełną radość w Bogu.
2 listopada – we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli w Dzień Zaduszny – będziemy modlić się za tych, którzy jeszcze nie osiągnęli pełnego zjednoczenia z Bogiem.
Przedstawiciele Samorządu Szkolnego 29 października zapalili znicze pod krzyżem znajdującym się przy Kościele św. Tomasza Apostoła, pod pomnikiem Kobiet walczących w szeregach AK oraz na skwerze Danuty Siedzikówny ,,Inki”.
Tekst i zdjęcia: Agata Bulanowska