Drodzy Ósmoklasiści. Mamy dla Was indywidualną ścieżkę edukacyjną.

W Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Jana Bosko w Sosnowcu wierzymy, że każdy uczeń jest wyjątkowy. Dlatego oferujemy spersonalizowany program nauczania, który pozwala dostosować edukację do indywidualnych potrzeb i zainteresowań uczniów.

PROMOCJA

Nasza indywidualna ścieżka edukacyjna obejmuje:

1. Wybór Przedmiotów Rozszerzonych

Już od pierwszej klasy uczniowie mają możliwość wyboru trzech przedmiotów na poziomie rozszerzonym. Dzięki temu mogą skupić się na dziedzinach, które najbardziej ich interesują i które najlepiej przygotują ich do przyszłych studiów oraz kariery zawodowej.

2. Zwiększona Liczba Godzin Dydaktycznych

Nasza oferta edukacyjna przewiduje zwiększoną liczbę godzin dydaktycznych, co pozwala na głębsze i bardziej szczegółowe poznanie wybranych przedmiotów.

3. Innowacyjne, Kameralne Klasy

Stawiamy na innowacyjność i kameralność – nasze klasy są nieliczne, co zapewnia indywidualne podejście do każdego ucznia. Dzięki temu nasi nauczyciele mogą lepiej monitorować postępy uczniów i dostosować metody nauczania do ich potrzeb.

4. Holistyczne Podejście do Nauczania i Wychowania

Nasze holistyczne podejście łączy naukę z wychowaniem, kładąc nacisk na rozwój nie tylko intelektualny, ale także emocjonalny i społeczny uczniów.

5. Intensywne Przygotowanie do Matury

Oferujemy intensywne przygotowanie do matury prowadzone przez doświadczonych nauczycieli i egzaminatorów. Dzięki temu nasi uczniowie osiągają wysokie wyniki i są dobrze przygotowani do dalszej edukacji.

6. Profile Klasy

W każdej klasie oferujemy kilka profili edukacyjnych. W ramach tych profili tworzymy 3-6 osobowe grupy, co pozwala na jeszcze bardziej spersonalizowane podejście do nauczania i efektywną naukę.

Intensywne Kształcenie Językowe

W ramach naszego programu językowego, uczniowie mają możliwość rozwijania swoich umiejętności językowych na najwyższym poziomie.

1. Podział na Grupy Według Umiejętności

Nasze zajęcia językowe są dostosowane do poziomu umiejętności uczniów, co zapewnia efektywną naukę w odpowiednich grupach.

2. Nauka Wielu Języków

Oferujemy obowiązkowy rozszerzony język angielski, a dodatkowo uczniowie mogą wybrać język niemiecki, francuski, hiszpański oraz łacinę.

3. Wymiany Zagraniczne i Projekty Europejskie

Nasi uczniowie mają możliwość udziału w wymianach zagranicznych i projektach europejskich, co pozwala im na praktyczne zastosowanie zdobytych umiejętności językowych oraz poznawanie innych kultur.

Inwestycja w Przyszłość

Dbamy o przyszłość naszych uczniów, oferując im możliwość zdobycia cenionych certyfikatów.

1. Certyfikaty Językowe

Przygotowujemy do egzaminów państwowych z języka francuskiego (DELF) oraz hiszpańskiego (DELE), co zwiększa szanse na sukces w międzynarodowym środowisku.

2. Certyfikaty Informatyczne

Oferujemy przygotowanie do egzaminu ECDL Base i Advanced, który potwierdza umiejętności komputerowe na poziomie europejskim i ułatwia dalszy rozwój zawodowy.

Dołącz do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Bosko w Sosnowcu i otwórz przed sobą drzwi do przyszłości pełnej sukcesów i możliwości!

Skontaktuj się z nami już dziś!

Kontakt:

UWAGA! Nie prowadzimy naboru elektronicznego! Zapraszamy do złożenia dokumentów w sekretariacie szkoły przy ulicy Mariackiej 18.

Rozwijaj swoje talenty w przyjaznej i wspierającej atmosferze naszej szkoły!