List znad morza…

Witajcie!

Za nami pierwszy tydzień zielonej szkoły.

IMG-20240609-WA0045Od poniedziałku 3.06.2024 roku spędzamy miło czas na zielonej szkole w Łebie.

W poniedziałek o godzinie 8.00 rozpoczęła się nasza długa, ale bardzo komfortowa i bezpieczna podróż nad Morze Bałtyckie. Jechaliśmy około dziesięciu godzin, nie czuliśmy jednak zmęczenia. Towarzyszyło nam słońce i dobre humory, a także chęć przeżycia wspaniałej przygody.

Gdy dotarliśmy do ośrodka „Fregata” powitano nas ciepło. Udaliśmy się do swoich pokoi, gdzie czekało nas „duże” rozpakowywanie. Potem kolacja, kąpiel i do łóżka… Oczywiście nie zasnęliśmy tak od razu, musieliśmy przecież nacieszyć się sobą, porozmawiać i powygłupiać. Z czasem jednak przyszedł sen i zapadła nocna cisza….

Prawie codziennie po śniadaniu witaliśmy nasze cudowne morze inhalując się naturalnym jodem. Bawiliśmy się, graliśmy w piłkę, wygrzewaliśmy się w słońcu, śpiewaliśmy szanty.

 

IMG-20240609-WA0043

We wtorek odwiedziliśmy bibliotekę w której mieliśmy Prelekcję na temat Łeby i Pomorza.

Dowiedzieliśmy się, bardzo wielu ciekawych rzeczy o historii miasta, walorach krajobrazowych Łeby, zjawiskach przyrodniczych, klimacie oraz o współczesnych wyzwaniach i oddziaływaniach na rzecz przyrody i miasta.

A po kolacji…. Dyskoteka. Najpierw makijaże, fryzury, kreacje… A potem taniec i dobra zabawa.

 

W czwartek po śniadaniu udaliśmy się pieszo do Parku Jurajskiego. Jest to urocze miejsce na dużym obszarze, pełne dinozaurów i miejsc do zabawy. Spędziliśmy tam kilka godzin, obejrzeliśmy ciekawy film o dinozaurach, zakupiliśmy pamiątki. Było fajnie. Najważniejsze, ze spędziliśmy aktywnie czas i dobrze bawiliśmy się. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni. w Parku Dinozaurów. Naprawdę było super. Wiele wspaniałych atrakcji dla dzieci.

IMG-20240609-WA0076

W tym samym dniu mieliśmy również wieczorem ognisko, na którym razem piekliśmy kiełbaski i chlebek .

IMG-20240609-WA0027

W piątek odwiedziliśmy pocztę. Kupiliśmy pocztówki oraz znaczki i przesłaliśmy pozdrowienia do najbliższych.

W sobotę odwiedziliśmy Sea Opark największe w Polsce foakrium, gdzie w trzech różnych basenach odbywają się pokazy na żywo z udziałem fok I uchatek. Mieszkańcami fokarium są przedstawiciele czterech gatunków morskich ssaków płetwonogich: rodzime dla Morza Bałtyckiego I foki pospolite oraz egzotyczni mieszkańcy Oceanu Spokojnego i Atlantyckiego.

IMG-20240609-WA0041

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć „Zielona szkoła w Łebie”

Następne wieści już niebawem, bo czeka nas jeszcze wiele przygód.

 

              Trzecioklasiści wraz z Panią Agnieszką Staśko oraz Panią Katarzyną Kasprzyk