Z ogromną radością i dumą informujemy, że drużyna Cyber Queens z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Sosnowcu zajęła III miejsce w ogólnopolskim finale Konkursu GEEK – Gry Eksperymentalne Edukacyjne Komputerowe, który odbył się 13 czerwca 2025 r. w Warszawskim Domu Technika NOT.
Foto: Finał Konkursu GEEK – Konkurs GEEK – GRY EKSPERYMENTALNE
Spośród dziesiątek zgłoszeń z całej Polski, do ścisłego finału zakwalifikowano jedynie 12 najlepszych zespołów uczniowskich. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Julia Lechkun, Joanna Rożek i Zuzanna Kaleta, które wystąpiły jako drużyna Cyber Queens.
Podczas finału zaprezentowały koncepcję własnej gry edukacyjnej pod tytułem „Strażnik Internetu vs Valgoroth – Pan Ciemności”. Gra porusza niezwykle aktualne zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem, ucząc młodych użytkowników Internetu, jak chronić swoją tożsamość, unikać zagrożeń i odpowiedzialnie korzystać z sieci. To projekt, który w kreatywny i zaangażowany sposób łączy świat gier z edukacją i profilaktyką cyfrową.
Komisja konkursowa doceniła oryginalność, przemyślaną mechanikę rozgrywki oraz dojrzałe podejście do tematu, podkreślając wysoki poziom merytoryczny oraz doskonałe przygotowanie uczennic.
Ten sukces to nie tylko efekt pracy nad projektem – to także dowód na to, że nasza szkoła skutecznie wspiera rozwój kompetencji przyszłości, kreatywności i pasji uczniów.
Gratulujemy serdecznie Julii, Joannie i Zuzannie – jesteście wspaniałym przykładem tego, jak młode talenty mogą realnie zmieniać świat!
📸 Relacja z wydarzenia oraz galeria zdjęć dostępne są na stronie organizatora: Finał Konkursu GEEK – PTI
dr Ewelina Majewska-Pyrkosz