Aktualności

 

 Projekt bez nazwy - 1

Podsumowanie projektów CLIL

Wraz z końcem roku szkolnego zakończyliśmy pracę w projektach CLIL z uczniami klas pierwszych i drugich. Projekt nosił nazwę „Our little garden”. Uczniowie samodzielnie przygotowywali grządki, sadzili i pielęgnowali warzywa, zioła oraz kwiaty tworzące łąkę. Dodatkowo uczniowie klas pierwszych przygotowali własnego stracha na wróble, a klasa 2b domek dla owadów. 

Zakończenie zajęć kółka z języka angielskiego

  Od początku września, w każdy wtorek o godzinie 14:35 uczniowie klas 1-3 mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach kółka z języka angielskiego. Regularnie korzystało z nich około 15 osób, a w niektórych spotkaniach brało udział nawet 20 uczniów.

Zielona Szkoła 2022

Od 01.06 -14.06.22r. uczniowie klas trzecich mogli ponownie uczestniczyć w ” Zielonej Szkole”, która w tym roku  odbyła się w Łebie.

Wycieczka do Francji

Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszej wycieczki do Francji. Wycieczka do Francji  

Hiszpania 2022

Przybyliśmy ! w środę 8.06, grupa 21 uczniów ze Szkół Katolickich w Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej, pod opieką pań Teresy Konieczniak i Marty Drobińskiej-Ślusarz, po 4 godzinach lotu dotarła na lotnisko w Maladze.

mega

Wyniki rekrutacji 2022 – kto wyruszy w MegaMisję?

Miło nam poinformować, że nasza szkoła, jako jedyna w Sosnowcu, zakwalifikowała się do projektu „Mega Misja” organizowanego przez Fundację Orange. Aby dostać się do programu należało nakręcić krótki film motywujący chęć udziału w Mega Misji.

Rodzinna przygoda z VR

Za nami kolejne wspólne rodzinne spotkanie. Na naszych uczniów, rodziców i najbliższych czekały wyjątkowe atrakcje. Każdy mógł wyruszyć w niesamowitą podróż i spędzić niezapomniane chwile w kosmosie. Była też okazja popływać z rekinami, a nawet pobiegać po pustyni. Wszyscy przeżyliśmy niezapomniane przygody z okularami VR.

Podsumowanie konkursu „Duc in altum”

We wtorek,14 czerwca, w naszej szkole odbyło się kameralne podsumowanie XIII edycji konkursu „Wypłyń na głębię”. Na uroczystość przybyli Zwycięzcy konkursu wraz z Opiekunami oraz zaproszeni Goście – Pani Katarzyna Polaczkiewicz, przedstawiciel Wydziału Edukacji, i Gospodarze miejsca – ks. Kanonik Andrzej Domagała i Pani Dyrektor ZSK Małgorzata Gajda.