Ważna informacja dla uczestników olimpiady InstaLogik

Drodzy Uczniowie,

Do 2 etapu konkursu pozostały nieco ponad dwa tygodnie – termin etapu to sobota 10 grudnia 2022, godz. 10:00-11:30. Zachęcam, żeby wykorzystać ten czas do jak najlepszego przygotowania się do zawodów. W odróżnieniu od pierwszego etapu, który trwał miesiąc, etap drugi trwa tylko 90 minut. Oznacza to, że każdą minutę należy przeznaczyć na rozwiązywanie zadań, bo nie będzie już czasu na uczenie się i rozwiązywanie problemów technicznych. Dlatego bardzo zachęcamy do zapoznania się z materiałami w Kursie przyszłego finalisty i udziału w sesji próbnej.

Sesja próbna

Sesja próbna odbędzie się w czwartek 1 grudnia 2022, godz. 17:00 – 18:00.

Proszę o zapisanie sobie w kalendarzu tej daty i udział w sesji próbnej. Głównym celem sesji jest sprawdzenie środowiska pracy – połączenia do internetu, działania komputera, przeglądarki internetowej oraz znajomości środowiska konkursowego.

Ze względu na masowy charakter etapu 2 nie będzie możliwości zgłaszania pytań o środowisko w trakcie zawodów. Problemy z prywatnym komputerem czy przeglądarką internetową nie będą stanowiły podstaw do reklamacji. Aby uniknąć jakichkolwiek trudności i niespodzianek, bardzo ważne jest, żeby wszystko sprawdzić podczas sesji próbnej i zgłosić ewentualne pytania czy problemy.

Zasady sesji próbnej i 2 etapu

Zasady obowiązujące podczas sesji próbnej oraz podczas 2 etapu:
https://instalogik.pl/?page=custom&content=zasady_4_edycja

Proszę o szczegółowe zapoznanie się z całą treścią. Znajomość zasad jest wymagana podczas sesji próbnej i 2 etapu.

Kurs przyszłego finalisty

Na kontach uczniów dostępny jest Kurs przyszłego finalisty, w którym uczestnicy mogą zapoznać się ze środowiskiem do rozwiązywania zadań w 2 etapie. Etap ten będzie składał się zarówno z zadań matematycznych, jak i z zadań polegających na napisaniu programu. Nie wymagane są wcześniejszej umiejętności programowania – cała niezbędna wiedza zawarta jest w kursie.

Kurs będzie dostępny przez cały okres przygotowania do drugiego etapu. Codziennie o g. 20:00 automatycznie sprawdzane są odpowiedzi uczniów – informacje o poprawności i przyznanych punktach można sprawdzić na koncie ucznia, rodzica i nauczyciela. Prawidłowe wyniki dla wszystkich testów można sprawdzić w kluczu odpowiedzi do Kursu przyszłego finalisty.

Przypominam też o dodatkowych materiałach na stronie:
https://instalogik.pl/?page=custom&content=przygotowanie_4_edycja_etap_2