Aktualności

Aktualności

 

1

kalendarz

#ZAKODOWANY KALENDARZ ADWENTOWY 2022

Dzisiaj rozpoczynamy ADWENT. Oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia to cudowny czas, aby dodatkowo go urozmaicić mamy dla Was niespodziankę – zakodowany kalendarz adwentowy. Każdego dnia będą na Was czekały zadania z kodowania, programowania i cyberbezpieczeństwa ukryte w kieszonkach kalendarza tuż obok pracowni informatycznej…każdego dnia inne…

IMG-20221130-WA0009

Saksonia w świątecznym blasku

Zima to czas adwentu i Bożego Narodzenia… W Niemczech każda pora ma swój niepowtarzalny urok. Miasta i wioski są świątecznie udekorowane, zaczynają się jarmarki bożonarodzeniowe.

flower-2123552_1920

30 listopada – święto ku czci św. Andrzeja Apostoła

30 listopada przeżywamy w Kościele święto ku czci św. Andrzeja Apostoła, który jest patronem naszego ks. Proboszcza. Wspólnota Szkoły Katolickiej pragnie dołączyć się do życzeń, które płyną już od niedzielnej uroczystej Mszy Świętej.   Czcigodny Księże Proboszczu. Dziękując Panu Bogu za dar Twojej obecności w naszej wspólnocie, z okazji Twoich Imienin, życzymy Ci radości z…

IMG_20211205_095713309

Wystawa rękodzieła i Msza Święta szkolna formacyjna

W przyszłą niedzielę – 4 grudnia 2022 r. w naszej Szkole Katolickiej odbędzie się „WYSTAWA RĘKODZIEŁA”, tradycyjnie jak co roku organizujemy kiermasz adwentowo-bożonarodzeniowy, na którym nie zabraknie domowych wypieków, własnoręcznie wykonanych przez naszych uczniów stroików, dekoracji i kartek – zapraszamy do budynku szkoły przy ulicy Mariackiej 18 od 9.00 – 13.00!

christmas-1010749_1920

KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

Serdecznie zapraszamy przedszkolaków ORAZ uczniów klas 1-3 szkół podstawowych z terenu gminy Sosnowiec do działu w KONKURSIE NA NAJŁADNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ. REGULAMIN KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ  mgr Teresa Imioł

KONKURSY INF

Ważna informacja dla uczestników olimpiady InstaLogik

Drodzy Uczniowie, Do 2 etapu konkursu pozostały nieco ponad dwa tygodnie – termin etapu to sobota 10 grudnia 2022, godz. 10:00-11:30. Zachęcam, żeby wykorzystać ten czas do jak najlepszego przygotowania się do zawodów.

saksonia

Informacje dotyczące wyjazdu do Drezna

Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie Informujemy, iż w dniach 29-30 listopada 2022 roku odbywa się wycieczka dla klas I-IV KLO do Drezna. Przewidywana godzina wyjazdu 29 listopada 2022 godz. 6.30 – parking przy kościele p.w. św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu przy ul. Orlej, obok ZSK, ul. Mariacka 18.

IMG_8686

Warsztaty kulturowo-językowe

23 listopada gościliśmy na warsztatach kulturowo-językowych Panią René Henry, doktorantkę na Uniwersytecie Śląskim, która przeprowadziła z uczniami klas 6-8 zajęcia o wypadającym w czwartek, 24 listopada, amerykańskim Święcie Dziękczynienia – Thanksgiving. Spotkanie zorganizowane zostało przez Panią Magdę Muszyńską, która jednocześnie służyła pomocą językową w komunikacji z Panią René.

INFO_KATOLIK

XIV edycja konkursu literacko-artystycznego „Wypłyń na głębię”

Pomyśl sobie, że jesteś w sytuacji, gdy nie wiesz, czy skłamać, czy powiedzieć prawdę? Co wybierzesz i dlaczego? Co się potem może stać? Czy to będzie coś dobrego, czy coś złego?    Zapraszamy do udziału w XIV edycji konkursu literacko-artystycznego „Wypłyń na głębię”. Poniżej przedstawiamy regulamin konkursu.