Finał konkursu „Moja karnawałowa ekomaska”

21 lutego, w ostatni dzień karnawału w naszej szkole odbył się uroczysty finał konkursu plastycznego „Moja karnawałowa ekomaska”. Konkurs swoim zasięgiem objął wszystkie placówki przedszkolne i szkolne z terenu miasta. Młodzi sosnowiczanie mieli okazję wykazać się swoją kreatywnością, ale również ekologicznym zaangażowaniem.

Finałowe spotkanie rozpoczęło się od powitania przybyłych gości i zaproszenia do wysłuchania krótkiego montażu słowno-muzycznego o tematyce ekologicznej, które zostało przygotowane przez uczniów naszej szkoły uczęszczających na zajęcia kółka teatralnego. Następnie odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla laureatów – oto lista wyróżnionych autorów prac konkursowych:

Kategoria przedszkola:

I miejsce – Antoni Pietrzak – Niepubliczne Przedszkole „Calineczka”;

II miejsce – Alicja Heder – PM nr 59;

III miejsce – Zuzanna Heder – PM nr 59;

Wyróżnienia:

Jakub Grela – PM nr 44;

Laura Kowal – Niepubliczne Przedszkole „Radosna Wyspa”.

Kategoria szkoła podstawowa

I miejsce – Mikołaj Sergiel – Zespół Szkół Prywatnych nr 1; Iga Olejniczak – SP nr 15;

II miejsce – Kornelia Warzecha – SP nr 15;

III miejsce – Tymon Pytlik – SP nr 23; Wojciech Pawelec – SP nr 15;

Wyróżnienia:

Marianna Rębisz – Zespół Szkół Prywatnych nr 1;

Michał Franczak – SP nr 23;

Zofia Bogusławska – SP nr 25;

Seweryn Chmura – SP nr 18.

Nagrody za najbardziej kreatywne maski:

Maja Solińska – Niepubliczne Przedszkole „Radosna Wyspa”;

Nikodem Wojda – SP nr 23.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego konkursu. Dziękujemy Panu Prezydentowi Miasta Sosnowca – Panu Arkadiuszowi Chęcińskiemu oraz Jego Ekscelencji Księdzu Biskupowi Grzegorzowi Kaszakowi za objęcie tego wydarzenia patronatem honorowym.

Nasze podziękowania kierujemy w stronę Pana Piotra Dudka – Radnego Rady Miasta Sosnowca i Przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej i Komunikacji. Dzięki współpracy z Panem Radnym mogliśmy nawiązać kontakty z innymi patronami i sponsorami, którzy również włączyli się w przeprowadzenie konkursu. Dziękujemy za zaangażowanie Pana Radnego oraz za to, że znalazł czas na przybycie wczoraj do naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie Pogodzie-Mendakiewicz za wsparcie naszej inicjatywy i obecność podczas wczorajszej uroczystości.

Każdy z laureatów konkursu otrzymał nagrody, które zostały ufundowane przez naszych sponsorów. Dziękujemy Panu Bartoszowi Wydrze – Prezesowi Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami Sp. z o.o., który jako pierwszy odpowiedział na nasze zaproszenie do współpracy. Dziękujemy Panu Pawłowi Kopczyńskiemu – Prezesowi Sosnowieckich Wodociągów S.A., który nie tylko wsparł naszą inicjatywę, ale również był obecny na naszym wczorajszym spotkaniu. Dziękujemy również firmie Remondis wraz z Panem Markiem Mrugalskim oraz Panią Izabelą Cembrzyńską, która zaszczyciła nas swoją obecnością. Podziękowania kierujemy również w stronę firmy Omicron, która także była sponsorem nagród w konkursie.

Dziękujemy Pani Dyrektor Małgorzacie Gajdzie za umożliwienie organizacji konkursu. Przede wszystkim dziękujemy jednak sosnowieckim przedszkolakom, uczniom najmłodszych klas szkoły podstawowych oraz ich nauczycielom! To wspaniale, że młodzi ludzie z naszego miasta myślą o ekologii. Cieszymy się, że potrafią wykorzystywać ekologiczne materiały tworząc niesamowite prace plastyczne. Do zobaczenia przy okazji kolejnych konkursów!

 

Organizator konkursu

mgr Maciej Niedbał