TRWA REKRUTACJA 2024/2025

ULOTKA KATOLIK SP

Twoje Dziecko w Dobrych Rękach

W dzisiejszym, pełnym wyzwań świecie każdy rodzic pragnie dla swojego dziecka szkoły, która będzie bezpieczna, nowoczesna i otwarta na jego potrzeby. W Naszej Szkole Podstawowej te marzenia stają się rzeczywistością.

Pasja, Nauka, Tradycja i Nowoczesność

Nasza szkoła to miejsce, gdzie pasja spotyka się z nowoczesną edukacją, a tradycja harmonijnie współgra z innowacyjnością. Już na pierwszym etapie edukacji nauczyciele pomagają odkrywać talenty i potencjał uczniów. Uczymy akceptacji i szacunku dla siebie i innych, rozwijając w nich poczucie odpowiedzialności za siebie, rodzinę i społeczność.

Wartościowe Wsparcie i Rozwój

Otwieramy naszych uczniów na świat wartości, kształtując postawy takie jak gotowość do podejmowania ryzyka, odporność na niepowodzenia oraz umiejętność ich przezwyciężania. Dbamy o rozwój psychiczny, zapewniając opiekę pedagogiczno-psychologiczną. Każdy uczeń jest dla nas najważniejszy, a my jesteśmy dla niego zawsze, gdy nas potrzebuje.

Partnerstwo z Rodzicami

Współpracujemy z rodzicami, wiedząc, jak ogromne znaczenie ma ich wsparcie dla postępów w nauce dzieci. Organizujemy liczne inicjatywy integrujące całą społeczność szkolną, aby uczniowie, rodzice i nauczyciele mogli wspólnie działać na rzecz edukacji i wychowania.

Kształtowanie Postaw i Empatii

Nasza szkoła uczy wrażliwości na potrzeby innych. Organizujemy i uczestniczymy w akcjach wolontariatu, pomagając potrzebującym oraz kultywując wartości rodzinne i społeczne, które są fundamentem życia.

Kompetencje Językowe i Cyfrowe

Od najmłodszych lat rozwijamy kompetencje językowe, oferując zajęcia z języka angielskiego z native speakerem oraz przygotowując do międzynarodowych egzaminów językowych. Stawiamy również na kompetencje techniczne i cyfrowe – od programowania po robotykę i mechatronikę.

Wszechstronny Rozwój Fizyczny

Dbamy o aktywność ruchową uczniów poprzez zajęcia sportowe, basen, gimnastykę korekcyjną, aerobik, yogę, wyjazdy rekreacyjne i wiele innych form aktywności. Zapewniamy nowoczesne zaplecze sportowe, aby nasi uczniowie mogli rozwijać swoje talenty fizyczne.

Indywidualne Podejście i Nowoczesne Technologie

Nasza szkoła stawia na indywidualne podejście do ucznia.  Małe grupy zajęciowe, interdyscyplinarne klasy oraz innowacyjne programy nauczania zapewniają komfort nauki i rozwój zainteresowań. W czasach pandemii udowodniliśmy nasze kompetencje cyfrowe, otrzymując Certyfikat Szkoła w Chmurze Microsoft. W roku 2024 r. jesteśmy Laureatem w IT Fitness Test.

Dołącz do Nas!

Sosnowiecki Katolik to szkoła nowoczesna, oparta na wartościach i tradycjach, gotowa sprostać wyzwaniom współczesności. To miejsce, gdzie każdy uczeń znajdzie wsparcie i inspirację do nauki. Wspólnie stawiamy na rozwijanie kompetencji społecznych, takich jak elastyczność poznawcza, rozwiązywanie złożonych problemów, krytyczne myślenie oraz kreatywność.

Zapraszamy do Zespołu Szkół Katolickich im. św. Jana Bosko w Sosnowcu i współtworzenia naszej wyjątkowej społeczności. Razem budujemy przyszłość pełną wartości, wiedzy i pasji!

REKRUTACJA

REKRUTACJA 2024/2025