Piątek 6 stycznia 2017 roku

3kroli_all

Piątek 6 stycznia 2017 roku jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Z tej okazji zapraszamy całą Społeczność Zespołu Szkół Katolickich w Sosnowcu, Rodziców, Najbliższych i Przyjaciół do udziału w Orszaku Trzech Króli w Sosnowcu.  W tegorocznym ORSZAKU biorą udział CZTERY parafie: Parafia Chrystusa Króla i Matki Bożej Różańcowej z Klimontowa, Parafia św. Jacka z Dańdówki i św. Floriana z Zagórza.

Królowie wyruszą z parafii Chrystusa Króla, św. Floriana i św. Jacka, by udać się na plac papieski, gdzie gospodarzami będą parafianie z Matki Bożej Różańcowej. Wyjście orszaku w kierunku Placu Papieskiego o godz.11.00 . Przed wyjściem od osób z flagami będzie można otrzymać korony oraz śpiewniki z kolędami. Zakończenie około godz. 13.00.

W tym szczególnym dniu, podczas uroczystości Objawienia Pańskiego, bądźcie razem z Nami!

W naszej tradycji ten dzień zwany jest świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte w Parafii św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu jak w niedzielę o 8.00, 10.00, 11.15, 12.30, 16.00 i 19.00.
Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2017, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują.

 

 

.