Kiermasz adwentowo-bożonarodzeniowy

2 grudnia w naszej szkole tradycyjnie odbył się kiermasz adwentowo-bożonarodzeniowy. Zapachniało piernikami…

Na tablicach szkolnych wiszą jeszcze patriotyczne gazetki, w głowach jeszcze andrzejkowe bale, chwilę temu zakończyła się jesienna zabawa – przebieranka w kolory żółte, pomarańczowe, czerwone i brązowe – a szkoła nagle zapachniała piernikami i pokryła się białą pierzynką.

Wraz z rozpoczynającym się adwentem w naszej szkole ruszył kiermasz adwentowo-świąteczny. Na pięknie wystrojonych stołach wyłożono kolorowe ozdoby – nie tylko te choinkowe (uczniowie przygotowywali je już od kilku tygodni), były oryginalne kartki świąteczne, które na pewno ucieszą wielu bliskich, do których zostaną wysłane, oraz wypieki, wśród których dominowały lukrowane babeczki, babki i pierniki.

Licznie przybyłych gości – wśród których dostrzec można było także rodziców naszych uczniów oraz absolwentów szkoły – witały uśmiechnięte twarze przede wszystkim przedstawicieli klas szkoły podstawowej (ale gimnazjaliści i licealiści też chętnie zapraszali do kupowania), którzy polecali uczniowskie wyroby.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, bardzo kolorowej galerii z kiermaszu Kiermasz świąteczny

 

Tekst: mgr P. Pietraszczyk