Tydzień Biblioteki Szkolnej

Biblioteka to przybytek na ścieżaj otwarty,

zapraszający każdego w progi.
Wejdź gościu i stań się przyjacielem.

(Jan Wiktor)

            W ubiegłym tygodniu (26 – 30 listopada) szkolna biblioteka przeżywała prawdziwe oblężenie, a wszystko za sprawą zorganizowanego przez nauczycieli Tygodnia Biblioteki Szkolnej.

Tydzień ten służył propagowaniu czytelnictwa, rozpowszechnianiu biblioteki oraz dobrej zabawie i integracji klasowej. W różnych miejscach w szkole rozwieszone zostały pytania konkursowe, na które odpowiedzi trzeba było szukać nie tylko w bibliotece. Należało m. in. dowiedzieć się, jaka jest ulubiona książka z dzieciństwa Pani Dyrektor lub czy ks. Łukasz lubił czytać szkolne lektury. Prawdziwym wyzwaniem okazało się zadanie dotyczące liczby książek, które znajdują się w sali nr 5, czyli naszej szkolnej bibliotece. Wszystkie zadania prawidłowo rozwiązali uczniowie klasy VIIa szkoły podstawowej – gratulujemy zwycięzcom! Wyróżnienie otrzymali najmłodsi – uczniowie z klasy Vb szkoły podstawowej. Na ich zaangażowanie zwrócili uwagę obserwujący rywalizację nauczyciele. Byle tak dalej!

Na zakończenie Tygodnia odbył się wykład „Wiedza o książce”. W wieńczącym go konkursie najlepsi okazali się przedstawiciele klasy II A liceum. Gratulujemy!

Specjalne podziękowania należą się także uczniom z klas piątych, którzy dużo wcześniej przygotowali plakaty promujące wspólną zabawę.

 

Tekst: mgr I. Cioch-Książek