Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 za nami

„Jezus ukryty w Eucharystii – jak uczy nas św. Jan Bosko – jest i musi być jedynym i prawdziwym naszym przyjacielem”. Idąc za wskazaniem naszego patrona rok szkolny rozpoczęliśmy od uroczystej Mszy świętej pod przewodnictwem biskupa Grzegorza Kaszaka. Zawierzając Bogu kolejny rok pracy i nauki pragniemy nie tylko pogłębiać naszą wiedzę, ale chcemy również kształtować wzajemne relacje oparte na ewangelicznych wartościach.

MBI_3553

2 września 2019 roku – dzień rozpoczęcia zajęć edukacyjnych – był szczególnym czasem dla pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. Przybyli oni na Eucharystię z tornistrami i przyborami szkolnymi, które na zakończenie Mszy świętej zostały poświęcone przez biskupa Grzegorza.

Przed uroczystym błogosławieństwem przedstawiciele uczniów, nauczycieli i rodziców złożyli Księdzu Biskupowi życzenia imieninowe.

Po Mszy świętej w kościele pw. św. Tomasza Apostoła Ordynariusz naszej diecezji wziął udział w okolicznościowej akademii. W spotkaniu, które odbyło się w oratorium z udziałem dzieci klas pierwszych Szkoły Podstawowej i uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego, uczestniczył również gość specjalny – Roksana Węgiel, zwyciężczyni Eurowizji dla Dzieci. Okazją do zaproszenia nastoletniej piosenkarki było rozpoczęcie przez policję kolejnej edycji akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, dlatego też do grona gości dołączył Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Sosnowcu – mł. insp. Mariusz Łabędzki. Organizatorzy akcji wręczyli pierwszoklasistom odblaskowe gadżety oraz słodkie „rogi obfitości”.

W towarzystwie młodej wokalistki oraz policjantów uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej uczyli się, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Na zakończenie spotkania jego uczestnicy mieli okazję zapozować do zdjęcia z 14-letnią laureatką „The Voice Kids.”

U początku nowego roku szkolnego i katechetycznego Uczniom, Wychowawcom, Nauczycielom oraz Rodzicom życzymy jak najwięcej radosnych doświadczeń związanych z osobistym rozwojem – nie tylko intelektualnym, ale również duchowym. A wszelkim podejmowanym w tym celu wysiłkom niech ze swoim błogosławieństwem towarzyszy Jezus Chrystus – najlepszy Nauczyciel i Wychowawca.

knsp inauguracja

Zapraszamy do pełnej fotorelacji w Galerii – foto Marcin Binkiewicz

Relacja w mediach:

https://www.niedziela.pl/artykul/44948/Sosnowiec-Nowy-rok-szkolny-z-Roksana

https://www.niedziela.pl/zdjecia/3285/Sosnowiec-Nowy-rok-szkolny-z-Roksana

http://www.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/35/35-577107.mp4

http://www.slaska.policja.gov.pl/kat/informacje/wiadomosci/268187,Bezpieczna-droga-do-szkoly-inauguracja-roku-szkolnego-z-udzialem-Roksany-Wegiel.html

https://www.youtube.com/watch?v=YZ5FP_T5jw8

https://katowice.tvp.pl/44205572/bezpieczna-droga-do-szkoly-inauguracja-policyjnej-akcji-z-udzialem-roksany-wegiel

http://twojezaglebie.pl/bezpieczna-droga-do-szkoly/

https://dziennikzachodni.pl/roksana-wegiel-przyjechala-do-szkoly-w-sosnowcu-razem-z-policja-zainaugurowala-rok-szkolny-i-akcje-akcje-bezpieczna-droga-do/ar/c1-14392345

https://www.se.pl/slask/jak-bezpiecznie-przechodzic-przez-jezdnie-tego-uczyla-dzis-w-sosnowcu-roksana-wegiel-zdjecia-wideo-aa-Ujyf-BFnt-pSr6.html

https://sosnowiec.naszemiasto.pl/roksana-wegiel-w-sosnowcu-zdjecia-piosenkarka-byla-gosciem/ar/c1-7321219

https://www.fakt.pl/kobieta/plotki/roksana-wegiel-na-rozpoczeciu-roku-w-sosnowcu-w-towarzystwie-policji/ll87frg